Sprzęt rehabilitacyjny na życzenie

k dlatego, że takie przychodnie zapewniają dostęp do różnego rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych. Poza tym można z nich korzystać w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jednocześnie istnieje możliwość dod

Sprzęt rehabilitacyjny na życzenie sklep rehabilitacyjny kraków

Wyposażenie przychodni rehabilitacyjnych

Korzystanie z przychodni rehabilitacyjnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób wymagających stałej rehabilitacji. Dzieje się tak dlatego, że takie przychodnie zapewniają dostęp do różnego rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych. Poza tym można z nich korzystać w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jednocześnie istnieje możliwość dodatkowego wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego przez osoby, którym nie wystarczają podstawowe zabiegi rehabilitacyjne i muszą one pomagać sobie w dodatkowy sposób. Dlatego wydaje się, że przychodnie rehabilitacyjne będą bardzo często odwiedzane także w najbliższych latach z powodu tego, że wiele osób choruje, a jednocześnie wzrasta świadomość pacjentów odnośnie dostępnych metod leczenia.


Model rehabilitacji w Wikipedii

Polska szkoła rehabilitacji zaproponowała tzw. model rehabilitacji (jego twórcami są m.in. Marian Weiss i Aleksander Hulek), na który składa się:

Powszechność ? każdy ma prawo do rehabilitacji, niezależnie od rozpoznania, wieku i rokowania.
Wczesność (zapoczątkowania) ? powinna być rozpoczęta jak najwcześniej.
Kompleksowość ? działanie prowadzone przez zespół specjalistów kierowane na wszystkie sfery pacjenta (fizyczne, psychiczne, duchowe, zachowania społeczne itd.) przy użyciu wielu terapii i technik.
Ciągłość ? rehabilitacja jest procesem ciągłym, rozpoczęty proces rehabilitacji jest kontynuowany do zakończenia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


Fizjoterapeuci - Wikipedia

Fizjoterapeuci są w Polsce trzecim co do liczebności zawodem medycznym (około 50 tys. osób z uprawnieniami zawodowymi) po lekarzach i pielęgniarkach. Ich rola staje się szczególnie istotna wobec rozpowszechnienia schorzeń o podłożu neurologicznym (udary, uszkodzenia rdzenia kręgowego, uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, a u dzieci: MPD i zaburzenie neurorozwojowe), kardiologicznych oraz starzeniem się społeczeństwa (fizjoterapia geriatryczna). Oprócz ukończenia studiów w grupie fizjoterapeutów standardem (jako wyjątkiem pośród zawodów medycznych) są kursy podyplomowe (metody: NDT-Bobath, PNF, Vojta, Cyriax, kinesiotaping i inne), których cena waha się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapeuta